Jakie materiały do zabezpieczenia mienia?

zestawy przeprowadzkowe sklepAby nic nie uległo zniszczeniu podczas przeprowadzki lub transportu mienia należy wyposażyć się w odpowiednie materiały do pakowania. Inaczej zapakujemy książki i cięższe przedmioty, a inaczej rzeczy kruche i delikatne, które łatwo mogą się potłuc.

Kartony

To bez wątpienia najpopularniejszy materiał pakowy. Możemy się o nie postarać w sklepie spożywczym, lecz jeżeli zależy nam na solidnym i niezużytym materiale, w kartony lepiej zaopatrzyć się w firmie przeprowadzkowej.

 Jeśli dobierzemy odpowiedni rozmiar oraz prawidłowo ułożymy i zabezpieczymy przedmioty wewnątrz, w kartony możemy zapakować niemal wszystko. Pudło mniejszych rozmiarów (np. 30x25x20 cm) przyda się do zapakowania drobnych przedmiotów, takich jak: zabawki, akcesoria kuchenne czy łazienkowe, szkło, kruche rzeczy, dekoracje świąteczne.

Większe kartony, np. o wymiarach 55x40x40 cm, przydadzą się wówczas, gdy rzeczy jest więcej lub są one większe. Przetransportujemy w nich: książki, płyty, ubrania, obuwie, pościel, itp. Kartonów możemy używać wielokrotnie. Łatwo się zamykają i otwierają oraz często mają wycięcia po bokach dla wygodnego chwytania.

Folia do pakowania

Jeśli nie chcemy, aby nasze marynarki, żakiety i koszule pogniotły się w trakcie transportu, dobrym pomysłem będzie wykorzystanie ubraniowej szafy kartonowej wyposażonej w rurkę na wieszaki.

Inaczej folia typu stretch. Jest bardzo elastyczna, dzięki czemu bez problemu owiniemy nią przedmioty o różnych kształtach. Idealnie nada się do zabezpieczenia mebli i sprzętu AGD przed ich zabrudzeniem lub uszkodzeniem.

Folia zabezpieczająca

Inaczej folia bąbelkowa, która jest zarówno dobrym izolatorem, chroniącym przed zmianami temperatur i wilgocią, jak również idealnie dopasowuje się do rzeczy o niestandardowym kształcie. Dlatego też świetnie nada się do pakowania rzeczy kruchych i delikatnych, takich jak chociażby szkło.

Taśma pakowa

Najczęściej używana jest do zaklejania kartonów oraz rzeczy owiniętych folią zabezpieczającą. Jest rozciągliwa, ponieważ wykonano ją z materiału kauczukowego, dzięki czemu np. dobrze zabezpiecza pudła przed otwarciem. Jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów pakowych w branży transportowej.

Koc przeprowadzkowy  

Idealnie chroni delikatne powierzchnie przed zarysowaniem. Możemy owijać nim: drewno, krzesła, fotele obicia. Co prawda, zajmuje więcej miejsca niż folia zabezpieczająca, jednakże koc przeprowadzkowy się właściwie nie zużywa, dzięki czemu możemy wykorzystywać go wielokrotnie.

Pozostałe akcesoria

W pakowaniu przydają się również dodatki, takie jak: przekładki tekturowe do kartonów, tektura falista, wypełniacze.

Przekładki tekturowe są przydatne do wyłożenia kartonu, w którym umieszczamy wszelkie przedmioty wykonane ze szkła lub innego kruchego tworzywa. Tektura falista nada się do zabezpieczenia przedmiotów wymagających cyrkulacji powietrza (np. meble z drewna). Wypełniacze, jak sama nazwa wskazuje, służą zaś do zabezpieczenia pustej przestrzeni w kartonie. Są to miękkie elementy, które dodatkowo ochronią sprzęt przed wstrząsami w trakcie jazdy.

Shopping Cart
materialypakowe.pl
Konto
Koszyk
Scroll to Top