Folia stretch – rodzaje

folie strecht, folie do paczek

Obecnie folie produkowane są z różnych tworzyw sztucznych i mają wiele zastosowań. 

Folia stretch dostępna jest w kolorach: czarnym, niebieskim, a także w wersji przezroczystej. 

Jak sama nazwa wskazuje (stretch – z angielskiego: rozciągać się, napinać) tego typu folia charakteryzuje się wysoką rozciągliwością oraz termokurczliwością.

 

Folia stretch – właściwości i zastosowanie.

 

 

Zrobiona jest z polietylenu, czyli bardzo wytrzymałego tworzywa o niewielkiej wadze i grubości. Bardzo często używa się jej do zabezpieczenia transportowanych towarów. Kilkukrotne owinięcie przesyłki folią typu stretch sprawi, że towar będzie zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Przydatna jest również w przypadku zabezpieczenia kilku różnych, oddzielnych przedmiotów – dzięki niej nie będą się one przesuwać wewnątrz folii. Dodatkowo folia stretch jest wodoodporna oraz ma właściwości kryjące, jeśli użyjemy jej niebieskiego bądź czarnego typu. Idealnie sprawdza się wówczas, gdy chcemy zachować anonimowość przesyłek. Jej wielofunkcyjność sprawia, że folia typu stretch stosowana jest w różnych branżach. Ochroni zarówno niewielkie przesyłki kurierskie, jak również towary znajdujące się na paletach. Dzięki niej zabezpieczymy produkt przed uszkodzeniami mechanicznymi w trakcie transportu, ponieważ towar nie będzie się przesuwał. Ważnym aspektem jest również to, że folia chroni przedmioty przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak: deszcz, śnieg czy nasłonecznienie. Co więcej, przykleja się całą swoją powierzchnią do owijanego produktu, w związku z czym skutecznie zabezpieczy go np. przed przemoknięciem oraz wypłowieniem.

 

 

Rodzaje folii stretch.

 

 

Na rynku dostępne są różne rodzaje folii stretch, które różnią się od siebie np. grubością. Dzięki specjalnym dyspenserom z łatwością odwiniemy tworzywo z tulei, co ułatwi nam proces pakowania i ochroni nasze ręce. Wyróżnia się folie: beztubową, do sianokiszonek, jumbo, prestretch, stretch ręczną, superpower.

 

 

Folia stretch jumbo.

 

 

Przeznaczona jest do dalszego konfekcjonowania. Trzeba ją podzielić na mniejsze porcje nadające się do ręcznego użycia bądź do dyspenserów. Jedna rolka zmieści nawet do czterech i pół kilometrów bieżącego materiału. Ponadto rozciągliwość surowca – jak gwarantują producenci – wynosi nawet sto procent, co oznacza, że folia podczas pracy rozciąga się nawet dwukrotnie bardziej niż w stanie spoczynku.

 

 

Folia stretch maszynowa 

 

 

Sprawdza się w przypadku automatów pakujących, które pomagają w szybkim pakowaniu towarów. Jej rolki są mniejsze, ale rozciągliwość może być nawet trzy razy większa w zależności od oznaczeń – standard, power, super power Folia stretch do sianokiszonki Jest przydatna w gospodarstwach rolnych. Ochroni baloty przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych, takich jak: nasłonecznienie, niskie temperatury, wilgoć. W odróżnieniu od innych rodzajów folii jest kleista tylko z jednej strony.

Shopping Cart
materialypakowe.pl
Konto
Koszyk
Scroll to Top