Materiały do pakowania – ekologiczne

Materiały do pakowania – Ekologiczny sposób życia to dzisiaj już nie tylko moda. Firmy, chcące zadbać o swój nowoczesny wizerunek, przywiązują coraz większą wagę do używania i proponowania w swojej ofercie produktów biodegradowalnych. Mając na uwadze ochronę środowiska, możemy wykorzystywać produkty podlegające recyklingowi również przy okazji domowych prac remontowych lub przeprowadzek. Używanie ekologicznych materiałów to dbanie o dobro wspólne, które ma teraz coraz większe znaczenie.  

 

Szary papier pakowy w sam raz nada się do pakowania szkła, ceramiki, porcelany i tego typu delikatnych rzeczy. Idealny do transportu, ponieważ zabezpieczy przedmioty przed zarysowaniem i stłuczeniem. Co więcej, w celu zapewnienia dodatkowej ochrony i amortyzacji, można go wykorzystać do wypełnienia pustej przestrzeni pozostałej w kartonie. Jest przyjazny dla środowiska, gdyż zachowuje naturalny, szary kolor i nie zawiera barwników. Paczka papieru pakowego o wadze 2 kg kosztuje około 12 zł.

Tektura falista służy do zabezpieczania dużych przedmiotów, lecz także przyda się do ochronienia podłogi przed zabrudzeniem w trakcie remontu. Jest materiałem w pełni ekologicznym oraz uniwersalnym, ponieważ cechuje go duża wytrzymałość i sztywność, a także elastyczność. Idealnie zabezpieczy meble, szkło, elektronikę czy dzieła sztuki, gdyż w trakcie przewozu amortyzuje wstrząsy, a podczas remontu chroni przed zabrudzeniem. Tektura przepuszcza powietrze, więc sprawdzi się również jako materiał pakowy. Rulon dwuwarstwowej tektury o wadze 5 kg kosztuje około 29 zł.

Popularnym rozwiązaniem jest wybór kartonów wykonanych z tektury falistej. Blisko 75% produktów występujących w obrocie na terytorium Europy ma opakowania zrobione właśnie z tektury falistej. Materiał służy do wielorazowego użytku i w pełni nadaje się do recyklingu.

 

Jakie materiały do pakowania ?

Wypełniacz do kartonów jest stworzonym ze specjalnej pianki ekologicznym materiałem służącym do wypełniania pustych przestrzeni. Dzięki niemu przewożony towar będzie w pełni stabilny i unieruchomiony, co zabezpieczy go przed wstrząsami, zarysowaniami i obiciami. Jest w pełni biodegradowalny, łatwy do utylizacji oraz przystosowany do wielokrotnego użytku. Nie obciąża przesyłek, chroni przed wilgocią, a także jest bezpieczny dla zwierząt domowych. Co więcej, ekologiczne wypełniacze biodegradowalne nie ustępują w swej jakości i funkcjonalności zwykłym wypełniaczom wykonanym ze sztucznego tworzywa. Worek o pojemności 100 l kosztuje około 39 zł.

Niektóre firmy oferują specjalne urządzenia do produkcji wypełniaczy, dzięki którym powstają m.in. poduszki wypełnione powietrzem czy też wypełniacze biodegradowalne. Jeśli firmie zależy na wizerunku przedsiębiorstwa dbającego o środowisko, może warto pomyśleć nad kupnem specjalistycznego urządzenia do produkcji poduszek z powietrzem. Obecnie ekologiczne wypełniacze typu Skropak lub Flo-pak powoli wypierają z rynku wypełniacze wykonane z folii.

Istnieją również ekologiczne taśmy klejące, które wykonane są z papieru oraz kauczuku naturalnego, który posiada bardzo dobre właściwości klejące.

Zobacz również: www.przeprowadzamsie.pl 

Shopping Cart
materialypakowe.pl
Konto
Koszyk
Scroll to Top