Taśma pakowa

Tasma klejaca pakowa

Taśma pakowa i dobór odpowiednich materiałów zabezpieczających może znacznie poprawić szybkość i jakość pakowania. Dlatego w wachlarzu naszych produktów nie mogło zabraknąć samoprzylepnej taśmy pakowej o standardowych wymiarach 48 mm x 56 m i 48 mm x 60 m. Podczas gdy, pierwotnie wykorzystywano ją w warsztatach samochodowych przy pracach lakierniczych, obecnie jej szersze zastosowanie znajduje wielu zwolenników w różnych branżach i sektorach gospodarki. Klienci mają do wyboru kilka rodzajów taśmy pakowej o różnym natężeniu właściwości kleistych, kolorze i długości. Bazą surowcową jest dla nich
polipropylen, który nadaje jej cech plastyczności i rozciągliwości sięgającej nawet 140%. Zdecydowanie przyspiesza i ułatwia to proces pakowania kartonów i paczek. Akryl oraz kauczuk syntetyczny i naturalny, z którego wykonana jest powłoka samoprzylepna taśmy
pakowej, pozwala jej stabilniej przylegać do klejonych powierzchni i lepiej chronić je przed czynnikami zewnętrznymi np. wilgocią, promieniowaniem UV, czy wysokimi i niskimi temperaturami.

Taśmę na bazie kleju akrylowego stosuje się do zabezpieczania lżejszych przesyłek i kartonów, podczas gdy taśma kauczukowa zapewnia ochronę w trudniejszych i niestabilnych warunkach. Ze względu na wysoki współczynnik wytrzymałości zabezpieczają
paczki przed uszkodzeniem i zachowują trwałość nawet w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Zaklejając pokrywy kartonów, chronią również przed ingerencją osób niepowołanych. Nasze taśmy pakowe dają wiele możliwości podczas pakowania nawet niewymiarowych i wielkogabarytowych przedmiotów. Niezobowiązujący przeźroczysty i brązowy odcień taśm wizualnie wtapia się natomiast w kolor pakowanego produktu.

Która taśma pakowa jest najlepsza dla Ciebie?

Jednym z kluczowych jej zastosowań jest zabezpieczenie kartonów przed uszkodzeniem podczas transportu lub przeprowadzki. Dzięki wspomnianym właściwościom użycie taśmy pakowej zapewnia dotarcie przesyłki bez ryzyka naruszenia. Można ją też wykorzystać w innych obszarach. Praktyczność, przystępna cena oraz łatwość użycia
pozwalają na zastosowanie jej w standardowych domowych czynnościach i pracach na większą skalę np. w magazynie czy hurtowni. W związku ze stale rosnącą popularnością sklepów wysyłkowych, czy usług kurierskich taśmy stosuje się również do ochrony paczek o różnych wymiarach.

Taśma Pakowa Klej Akryl 48 mm x 56m

umożliwia łączenie drobnych elementów, jak również zaklejanie standardowych paczek i kartonów. Jest stosowana głównie w kontekście przesyłki i składowania lekkich przedmiotów. Powszechnie występuje zatem w każdym domu, biurze, hurtowni, czy magazynie.

Taśma Pakowa Klej Hot-Melt

o wymiarach 48 mm x 60 m sprawdza się w przypadku zamykania i stabilizacji paczek o większej masie niż w przypadku taśmy akrylowej.
Taśma Pakowa Klej Solvent 48 mm x 60 m jest najmocniejszą ze wszystkich taśm dostępnych w naszej ofercie. Dzięki właściwościom kauczuku naturalnego jest bardziej odporna na warunki atmosferyczne i ekstremalne temperatury. Klejone przez nią powierzchnie dłużej się utrzymują, nawet w temperaturze -10°C i +60 °C.

Przykładowe zastosowanie taśmy pakowej:

– zabezpieczanie, zamykanie i stabilizacja kartonów podczas transportu i przechowywania,
– ochrona przedmiotów przed uszkodzeniem, zgnieceniem, czynnikami zewnętrznymi,
dostępem osób niepowołanych podczas przewozu i składowania,
– łączenie kartonów, paczek, papieru, worków, opakowań,
– usługi e-commerce, kurierskie, przeprowadzkowe, spedycyjne,
– ochrona składowanych towarów w hurtowniach i magazynach,
– przeprowadzka.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Shopping Cart
materialypakowe.pl
Konto
Koszyk
Scroll to Top